Транссърфинг на Реалността ! Отпусни ситуацията – конкретика ! Вадим Зеланд
В живота понякога нещата се объркват. Какво очаква нашият ум? В главата ни има инсталации за това как трябва да бъде,какви трябва да бъдат хората около нас,как трябва да постъпват,как трябва да се развива кариерата ни и т.н . В резултат на това очакванията и реалността не съвпадат. И човек получава провалени надежди,разбито сърце и непостигнати цели.Човек се сблъсква с трудности,главата напуска опита и мислите за това как да бъде сега, става обсебен от своя проблем.
Има изход от тази ситуация : Да разчитате на вътрешните потоци в пространството на варианти.
Обосновката за това е много проста. В потока е заложено това,което разумът търси. Тези потоци вървят по посока на най-малкото съпротивление. Разумът се стреми да разсъждава разумно и логично,базирайки се на причинно-следствени връзки. Но несъвършенството на ума не му позволява той да се ориентира безпогрешно в света наоколо и да намери единствените правилни решения. Природата е изначално съвършена,затова в потоците има повече целесъобразност и логика, отколкото в най-мъдрите разсъждения. Разумът ще прави грешки ,но много по-малко ако смекчи усърдието си и по възможност да остави проблемите да се разрешават без неговата активна интервенция.
Това се нарича : ОТПУСКАНЕ НА СИТУАЦИЯТА. С други думи – трябва да разхлабите хватката си , да намалите контрола, да не пречите на потока, давайте повече свобода на света . Най-често ние създаваме всички пречки в живота си .Ние самите изпомпваме излишни потенциали. Ако намалите значението пречките ще се отстранят сами. И ако препятствията не отстъпят е необходимо да не се борите с тях ,а просто да ги заобиколите. Бедата на ума е ,че той е склонен да възприема събития, които не се вписват в неговия сценарий като препятствия. Умът обикновено планира всичко предварително,изчислява и ако след това се случи непредвиденото започва да се бори активно с това, за да настрои събитията по свой сценарий. В резултат на това ситуацията е още по-усложнена. Разбира се ,разумът не е в състояние да планира събитията идеално,тук трябва да дадете повече свобода на потока. Потокът не е заинтересован в това да разбие вашата съдба. Това също е нецелесъобразно. Умът създава неуместната съдба със своите глупави действия. А и ние с нашите реакции към ситуацията се обръщаме към негативните жизнени линии. Тук трябва да си спомним принципа на съгласуване на намеренията. Всяко събитие на жизнената линия има два клона- благоприятен и неблагоприятен.
Въпреки това, отрицателното пристрастие ви кара да изразявате недоволство и да избирате неблагоприятно разклонение на жизнената линия. Представете си колко щастлив ще стане живота ви ако разумът намали своето значение и признава правото на наличието на отклонения в сценария. Включете съзнанието и наблюдавайте поне за един ден как ума, се опитва да хване света за гърлото и да подчини всичко на своите убеждения. Някой изразява своята гледна точка, а вие спорите, насочвате го в правия път, предлат ви решение, а вие възразявате . Очаквате едно, а получавате друго и изразявате недоволство. Някой се намесва и вие изпадате в ярост. Нещо се обърква във вашия сценарий и вие се хвърляте в атака, за да насочите течението в правилната за вас посока.
А сега се опитайте да разхлабите хватката на вашия контрол и да предоставите повече свобода на потока. Това не означава да се съгласявате с всички и да приемате всичко. Просто сменете тактиката. Изместете центъра на тежестта от управлението към наблюдението. Стремете се повече да наблюдавате отколкото да контролирате . Не бързайте да отхвърляте , да възразявате ,да спорите, да доказвате своята гледна точка,да критикувате. Дайте шанс на ситуацията да се разреши без вашето противодействие. Отказвайки се от контрола вие ще получите още повече контрол върху ситуацията,отколкото сте имали преди. Когато погледнете назад вие ще се убедите,че вашият контрол е вървял срещу течението. Предложенията на другите не бяха безсмислени,не си е струвало да спорите, вашата намеса е била излишна. Това,което разглеждахте като пречка,въобще не се явява такава,проблемите се разрешават благополучно без ваша намеса. Това,което получихте не според вашия план се оказва не толкова лош вариант.
Възможно е мнозина,които получават сега тези знания все още си задават въпроса „Как да пуснеш?“ лесно е да се каже, но не е толкова просто да се направи. Затова ето още няколко съвети,които може да прилагате ако сега нещо ви гнети,потиска и все още ви е трудно да го пуснете.
- Приемане. Често ние не можем да приемем,че този сценарий,който е измислил разума е губещия сценарий. Дърпаме куфар без дръжка и продължаваме да си даваме вид,че всичко е нормално,вместо да го изхвърлим в кофата. Или да вземем като пример лош филм в киното. Разбираме,че гледаме тъп филм, но не си тръгваме поради това,че сме похарчили пари за билет. В резултат ние не само губим парите си, ние губим време и си разваляме настроението,поради лошия филм. Може би си струва да станем и да си тръгнем. Понякога е важно не само да пуснеш ситуацията , но и да разбереш нейната безполезност. Ако нещо не се получава или се случва много бавно, това просто може да не е вашия път.
- Откъснете ума си от ситуацията и продължете напред. Внесете нещо ново в живота си. Нещо, което сте искали отдавна, но никога не сте пробвали. Как да отпуснете ситуацията без да мислите и да преживявате ? Намерете нова любов, нова работа, нов бизнес, нови приятели, нови увлечения, нови цели и нови мечти. Продължавайте напред ,оставяйки неуспехите зад гърба си.
- Не се дръжте за вашите страхове, обиди и разочарования. Започнете нов живот. Колко пъти вече сте правили това? Почти всички ние сме напускали работа, отношения и местожителство.Понякога това ни плаши със своята несигурност, но е много завладяващо.Не сте първия и не сте последния. Действайте смело !!!
- Практикувайте осъзнатост. Ако ви се струва,че мислите ви стават негативни или ви карат да се вкопчвате в нещо, опитайте да се запитате :“Как се чувствам ?“Анализирайте мислите и чувствата си, усещанията си в тялото,за минута обърнете внимание на вашето дишане, фокусирайте се върху чувствата си. Усетете как въздухът навлиза в белите дробове и как излиза оттам,продължавайте да дишате. Позволявайте си да чувствате каквото искате да чувствате,фокусирайки се върху дишането. Издишайте всяка емоция и ако усетите ,че мислите ви ви водят настрани отново се фокусирайте върху дъха си.
- Използвайте позитивни мисловни форми. Те ще ви помогнат навреме да превключите своето внимание от преживяванията и да се успокоите. Любимите ви мисъл-форми може да запишете или да запомните и когато почувствате,че се връщате в мисли за миналото или сте се вкопчили в нещо ,повтаряйте мисъл-формите !
Запомнете главното правило на транссърфинга : „Светът е огледало и отразява вашето отношение към него !“ Когато сте недоволни от живота ,той се отдръпва от вас.Когато се борите със света и той се бори с вас. Когато прекратявате своята битка,светът идва на среща с вас!
Автор: Вадим Зеланд
Няма коментари:
Публикуване на коментар