петък, 17 април 2020 г.

АСТРОЛОГИЧНАТА И ИСТОРИЧЕСКАТА ИНФОРМАЦИЯ ЗА ТОЧНИЯ КОСМИЧЕСКИ МОМЕНТ НА ВЕЛИКДЕН

https://www.facebook.com/mindofcosmos/videos/925093057943348/?t=10

Космично съзнание
 Както е описано в Евангелията, Пасхата настъпва и Христос и Неговите Ученици извършват Тайната Вечеря, след което следват събитията в Гетсиманската градина. Пасхата се случва на Първото Пълнолуние след Пролетното Равноденствие или казано по-точно на 15 Нисан от Вавилонския Астрологичен календар, който е приет от евреите. Ето защо, определянето на Великден се прави по Астрологичен път. Първо, трябва да се знае момента на Пролетното равноденствие. Второ, месец Нисан трябва да започнал. (Това е много важно правило, защото Слънчево-лунния календар, наследен от евреите и произлизащ от Древен Вавилон, изисква да се добави допълнителен месец Адар II, 7 пъти за 19 годишния цикъл на Луната. Поради тази причина, приблизително на всеки 2 или 3 години те добавят допълнителен месец в своя календар и месец Нисан се отмества). Трето, след като месец Нисан е започнал, на 15 ден от този месец, привечер след залез Слънце, започва Пасхата. (В Астрологичния календар на Вавилон, денят не започва в полунощ, а след залез Слънце и това се спазва и до днес от евреите). Четвърто, задължително правило е Великден да бъде винаги след Пасхата, т.е. винаги след Първото Пълнолуние след Пролетното равноденствие. Тъй като Пасхата понякога се измества с един месец, Великден също се измества с един месец в такъв случай и тогава Великден се чества след реално второто Пролетно пълнолуние. Това е отклонение от Реалността, защото в реалните исторически събития през 33 година е нямало изместване на Пасхата и Възкресението на Нашия Господ се е случило в неделята след Първото Пролетно Пълнолуние. Пето, когато Пасхата е вече налице, петъка след нея е Разпети петък, а неделята след този петък е Великден.

В съвременни условия, ритъмът на Астрологичния Слънчево-Лунен календар е напълно независим от ритъма на Седмицата. В истински Астрологичния календар, дните от седмицата стриктно зависят от началото на Лунния месец. По този начин, когато първия Лунен сърп се появи (при един нормален лунен месец) е Първия ден от седмицата - Неделя, а Съботата е на 7-ят ден - Първа четвърт, Пълнолунието на 14 ден отново е Събота, Последна четвърт също е Събота и е на 21 ден и след изчезването на Последния сърп са налице дните на Тъмната Луна и Новолунието, като 28 Лунен ден също е Събота, след което отново започва нов месец с неговия си Първи сърп, което отново е Неделя. Естествено е според древните Астролози в Съботите да не се прави нищо, защото това са Конфликтни дни на Квадратури между двете Светила(Божественото - Слънцето и Човешкото - Луната) или на Опозиция между двете Светила, или дни на Невидима Луна. Евреите не спазват стриктно този Астрологичен закон като откъсват Ритъма на Седмицата от Слънчево-лунния календар, като определят за начало на седмицата определен времеви момент 6 октомври 3761 пр. Хр.(в Еврейския календар това е 1 Тишрей с неговия Първи сърп), който се пада 6 ден от Сътворението и деня на появата на Адам и Ева и оттам насетне стриктно спазват поредността на дните от Седмицата. По този начин, Съботата вече се отклонява от Лунните фази и така Астрологичните Природни закони, които определят препоръката да не се прави нищо на неблагоприятна фаза между Слънцето и Луната са нарушени. Ето защо, имаме разминаване между дните от седмицата и Лунния месец и от там разминаване и различно позициониране всяка година между Първото Пролетно Пълнолуние и специалните дни за Христовите последователи - Разпети петък, Велика Събота и Великден.

Възниква въпросът, какви са били реалните събития по време на Страстната седмица и кога е точния момент на Възкресението на Нашия Господ Христос Исус? Годината на Възкресението е 33 година от Новата Ера. В тази година, според Астрологическия еврейски календар Първи Нисан с неговия Първи Сърп се пада на 21 март 33 година и от там Разпети Петък се случва на 3 април 33 година, Велика събота на 4 април 33 година, а Възкресение Господне се случва на разсъмване на 16 Нисан и 5 април 33 година. Като се има пред вид, че изгрев Слънце по местно време в Йерусалим на 5.04.33 г. се пада в 05:50, то може да се заключи, че Възкресението би трябвало да е било 20-30 до 60 минути преди това.

По този начин имаме точна времева, астрологична и астрономическа реконструкция на Най-великия момент в човешката история. Поради тази причина, тъй като 16 Нисан вече отмина и Неделята след тази дата беше на 12.04.2020, от това става ясно, че Реалния Космически и Исторически коректен Великден трябва да се празнува тази година на 12.04.2020 г. Ето защо, мога да поздравя всичките си приятели и последователи с Христос Воскресе!

Възниква въпросът: защо Православната Църква празнува Великден на 19.04?

Православието въвежда някои стриктни правила, от които се реализира отклонение спрямо Естествения Природно-космически момент и Историческия, календарен момент на Възкресението Господне. Първо, Пролетното равноденствие при Православието е фиксирано към датата 21.03, а тази година, то реално беше на 20.03. По този начин е налице отклонение при определянето на датата на Първи Нисан - дата на Първия Лунен сърп след Пролетното Равноденствие. Второ, Църковното Православие е въвело правилото да не се празнува преди Пасха, което е правилно съображение. Трето, Православието изисква да не се празнува Великден заедно с Еврейската Пасха по чисто религиозни причини на различие. Пасхата обикновено трае 7 дни. Именно поради тези правила, Православието чества Великден на 19.04 тази година. Католицизмът и Протестанството нямат правилото да не честват Великден заедно с Еврейската Пасха и поради тази причина те честват Великден на 12.04. Тези чисто църковни правила са несъществени, когато търсим Космическата, Историческата, Времевата и Календарно-акуратната истина за Христовото Възкресение. В случая за съжаление се оказва, че Православието ще се отклонява доста по-често от правилния Космически момент, от колкото Католицизма.

Идеалната синхронизация от Космическа гледна точка, изчислена като се игнорира правилото за несъвпадение с Пасхата, е когато Великден е на точната дата когато 16 Нисан се пада на 5 април. В такъв момент имаме точна синхронизация с реалните събития, както в календарно отношение, така и в Космическо отношение. Изключително интересно е, че такива моменти са изключително редки и най-близката такава дата е 5 април 2026 г. като тя е последната за XXI век, но през 2026 година Православния Великден е на 12 април, а Католическия е на 5 април 2026 г.

Някой може да попита, защо датата 16 Нисан е важна? 16 Нисан определя точно определен ъгъл между Слънцето и Луната, който ъгъл е необходимо да се повтори, за да е налице Космически правилния момент на Възкресението.

Чрез Възкресението Христово Целият Космос възкръсна!

Няма коментари:

Публикуване на коментар