Отбрана на Западната империя
Под управление на империята е била доста голяма площ от планетата. Тя включвала териториите на днешна Индия и Непал, Китай и Монголия, Мианмар, Тайланд, Лаос и Камбоджа. И всички те се нуждаеха от защита. И, разбира се, различни мегалитни устройства са били използвани за отбрана, характерни за всяка територия.
Така че почти цяла днешна Индия, с изключение на южния щат Тамилнаду, използва стъпаловидни кладенци като отбранителни устройства. Формата на такъв кладенец наподобява обърната класическа пирамида с пресечен връх. Отвън изглежда така, сякаш някакво фантастично създание взело огромна пирамида, обърнало я с главата надолу и я притиснало в земята. Оставяйки зад този отпечатък под формата на каменни стъпала върху страничните лица. И най-известният стъпаловиден кладенец на Индия, Чанд Баори, се намира в малкото градче Абханери, на 95 км от Джайпур, Раджастан. Чанд Баори не е само един от най-значимите архитектурни паметници в страната. Смята се за най-старият стъпаловиден кладенец в Индия и един от най-големите в света.
Стъпаловидните кладенци са архитектурно чудо, широко разпространено само в Индия. Никъде другаде по света няма нищо подобно.
Стъпаловидните кладенци могат да бъдат открити главно в северните и западните райони на тази страна. Смята се, че тук са построени няколко хиляди такива конструкции. Смята се, че само в 3 северни щата (Гуджарат, Утар Прадеш и Раджастан) е имало над 3 хиляди. Малко по-малко кладенци има в Делхи и други щати (Карнатака, Мадхя Прадеш, Керала, Махараштра, Ориса и Джайпур). Въпреки че днес много стъпала са изоставени или влошени, след като са затлачени или покрити с отломки, все още съществуват стотици стъпаловидни кладенци. Например само в Ню Делхи има повече от 30 от тях.
Кладенците в различни части на Индия се наричаха по различен начин, в зависимост от местния език: vav, vaav, baori, baoli, baudi, bawdi, bavadi, kalyani или puskarani. Английското име е stepwells. Периодът на създаване на кладенци – в човешкия ум е много замъглено, а мненията на официалната наука тук се различават – от V до IX век. АД Някои от авторите, изследващи стъпаловидни кладенци, се опитват да характеризират архитектурата си според класификацията на местните имена: vav, vaav, baori, baoli и др. Други класифицират дизайна си по местоположение – този или онзи индийски щат. Предлагам моята систематизация – под формата на кладенци. С други думи, от външния им вид, от конфигурацията им. И има само 3 от тези видове стъпаловидни кладенци: пирамидални, линейни и кръгли.
Според мнозина кладенецът е малък резервоар, в който контейнер за прием на вода е спуснат върху верига. Съвременната наука смята, че сухият климат, царувал в много части на страната, от древни времена принуждава жителите на тези места да се насочат към различни трикове – да строят язовири и изкуствени езера, резервоари и подземни резервоари, които спомагат за поддържане на дъждовна вода, която е била в изобилие само през сезона мусоните. И, казват те, в същото време започнаха да се изграждат огромни резервоари, способни да осигурят вода на човешката общност или дори на малък град.
Но това е мнението на съвременното научно съсловие. Всъщност стъпаловидните кладенци са военни цели, които са използвани като активни капани за вражески самолети.
Както следва от теорията за куха обърната пирамида, определящият фактор тук е потокът от енергия, излъчван от самолета, разположен над кладенеца. Именно той, а не 4 потока електромагнитна енергия на планетата, действайки от 4 страни върху всяко тяло, определя независимостта на позицията на кладенеца от неговата ориентация по протежение на магнитното поле на Земята. Обърнете внимание също, че именно този въздухоплавателен поток действа вертикално върху елементите на мегалитния капан, създавайки появата на 6 енергийни зони на обърната пирамида. И точно така част от представената схема работи в режим на приемане на енергия.
Излъчващите елементи на кладенеца, разбира се, са неговите стъпки. Или прави, или пирамидални. Когато енергията се излъчва от ръбовете на краищата на тези стъпки в посока на диагоналите, изтеглени между техните хоризонтални и вертикални повърхности. Конфигурацията на стъпките във всеки кладенец е своя, уникална, свързана с неговия енергиен спектър.
Ясно е, че без да доставят енергия за тези стъпки, те не могат да бъдат излъчватели. Но как да организираме прехвърлянето му от долната зона на кладенеца? Може би да използвате камък от стъпала като проводник? Но това не е много добър вариант, той носи голяма загуба на енергия! И тук на помощ идва водата, кладенецът. Този на дъното на кладенеца, в най-ниската точка на събиране на енергия. А мокрият пясък под стъпалата е много важен структурен елемент на кладенеца. Разрешаването да:
– извършват прехвърлянето на енергия, натрупана в долната зона, към излъчващите елементи, и
– чрез модулирането на този поток за образуване на енергийния конус на капана.
Имайте предвид, че току-що описахме работата на конструкцията по отношение на получаване на енергия от самолета. След като описа работата на активния капан в подготвителния етап. Къде да го включите (създайте етер-вихрови конус и доставете вредно излъчване) – вече трябва да използвате втория енергиен поток, модулиран от сигнал с ниска честота. Кандидатствайте за това специален модулатор (M). Трябва да се отбележи, че същият вражески самолет се използва тук като източник на входящия микровълнов поток. И тук е изходният поток на този модулатор – той се подава или към една или няколко останали енергийни зони на кухата пирамида, или към една от наклонените й страни (схемата на кладенеца показва опцията за подаване на енергия на модулатора в централната горна зона). И сега, когато самолетът се опитва да прелети над капана, последният веднага се активира,образувайки захващащ конус и насочвайки към този апарат поток от разрушително енергийно въздействие.
И по-нататък. Капанът е предназначен само за поражение на вражески самолети, а собствените му устройства трябва да останат невредими. Следователно, в дизайна на модулатора има специален механизъм за безопасност – тапа.
Няма коментари:
Публикуване на коментар